Nowy komentarz do przepisów ustawy deweloperskiej.

Tom VI B. Prawo spółdzielcze i mieszkaniowe. Komentarz

Z początkiem 2018 r. wydawnictwo C.H. Beck opublikowało nowy tom z serii „Komentarze Prawa Prywatnego” pod redakcją dr hab. Konrada Osajdy. Właściwie to należałoby napisać – dwa nowe tomy: VIA i VIB – pod wspólnym tytułem Prawo spółdzielcze i mieszkaniowe. Każdy z nich liczy ponad 1000 stron tekstu (w wersji drukowanej).

 

Komentarze z tej serii należą do najnowszych i najobszerniejszych na polskim rynku wydawnictw prawniczym. Autorzy, którzy w większości łączą praktykę zawodową z pracą naukową, stawiają w nich na dogłębne przedstawienie problematyki związanej ze stosowaniem w praktyce poszczególnych przepisów ustaw oraz powstałe w związku z ich wykładnią wątpliwości. Powołano istotne z punktu widzenia praktyki orzecznictwo Sądu Najwyższego i innych sądów, a także wypowiedzi przedstawicieli doktryny – odnosząc się do najnowszych wydań poszczególnych komentarzy. Autorzy rozważają ponadto różne hipotetyczne przypadki zastosowania poszczególnych przepisów, które albo mogą zdarzyć się w praktyce, albo też praktyka może przynieść sytuacje do nich podobne, w których mogą znaleźć zastosowanie przedstawione w komentarzu argumenty.

W nowym tomie znajduje się również komentarz do przepisów ustawy deweloperskiej, który stanowi obecnie najbardziej aktualny i jeden z najbardziej obszernych komentarzy dostępnych na rynku. Publikacja ta może być szczególnie przydatna dla firm działających w branży budowlanej i deweloperskiej. Oferowana przez nas obsługa prawna firm deweloperskich często opiera się na tego typu kompleksowych opracowaniach, co pozwala nam zapewnić klientom najwyższy poziom doradztwa w zakresie prawa spółdzielczego i mieszkaniowego.

Tom VIA zawiera komentarze do ustawy Prawo spółdzielcze oraz ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

Tom VIB zawiera komentarze do ustawy o własności lokali (dr M. Berek, dr J. Biernat, dr B. Jelonek-Jarco, dr M. Kućka, dr J. Zawadzka, J. Zębala), ustawy o ochronie praw lokatorów (dr K. Pałka, dr J. Zawadzka) oraz ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (dr Bartłomiej Gliniecki).

Opracowania z serii  „Komentarze Prawa Prywatnego” cechują się bardzo przejrzystą nawigacją opartą o kilka warstw szczegółowości przedstawianej problematyki.

Komentarz dostępny jest w Systemie Informacji Prawnej Legalis oraz w postaci drukowanej.

Zobacz również.

Konkretnie i na temat.

Rynek deweloperski rozrasta się na wielu polach – inwestycyjnym, firmowym, konsumenckim. Za zmianami rynkowymi idą również zmiany legislacyjne, które każdy potencjalny nabywca nieruchomości powinien śledzić.

Zapraszam do mojego bloga, gdzie opiszę wszystkie te zmiany konkretnie i na temat.

Zobacz wszystkie

mężczyzna oblicza podatek od sprzedaży nieruchomości

05.08.2024

Podatek od sprzedaży nieruchomości – wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Sprzedaż nieruchomości oznacza nie tylko emocje, ale również konieczność rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Ile wynosi podatek od sprzedaży nieruchomości? Kto i jak w 2024...
mężczyzna, który uzyskał akt własności domu

05.08.2024

Jak uzyskać akt własności domu?

Umowa przenosząca własność nieruchomości wymaga formy aktu notarialnego. Chociaż jest to ważny dokument, to właścicielom domów, mieszkań czy działek zdarza się go zgubić. Jak uzyskać...
jak przekształcić działkę rolną na budowlaną

02.08.2024

Jak przekształcić działkę rolną na budowlaną? Podpowiadamy!

Budowa domu jest możliwa na działce przeznaczonej pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Posiadasz działkę rolną? Wciąż możesz wybudować wymarzony dom, ale musisz przygotować się na więcej...
Pełne zaufanie.
Profesjonalna współpraca.
1800
przeanalizowanych umów deweloperskich i przedwstępnych
15 lat
doświadczenia w dbaniu o bezpieczeństwo prawne przy zakupie i sprzedaży nieruchomości
ponad 1.2 mld zł
wartość wszystkich transakcji dokonanych przez klientów
Masz pytania?
Proszę o kontakt.

Napisz do mnie
Odpowiem niezwłocznie.