Z początkiem 2018 r. wydawnictwo C.H. Beck opublikowało nowy tom z serii „Komentarze Prawa Prywatnego” pod redakcją dr hab. Konrada Osajdy. Właściwie to należałoby napisać – dwa nowe tomy: VIA i VIB – pod wspólnym tytułem Prawo spółdzielcze i mieszkaniowe. Każdy z nich liczy ponad 1000 stron tekstu (w wersji drukowanej).
Komentarze z tej serii należą do najnowszych i najobszerniejszych na polskim rynku wydawnictw prawniczym. Autorzy, którzy w większości łączą praktykę zawodową z pracą naukową, stawiają w nich na dogłębne przedstawienie problematyki związanej ze stosowaniem w praktyce poszczególnych przepisów ustaw oraz powstałe w związku z ich wykładnią wątpliwości. Powołano istotne z punktu widzenia praktyki orzecznictwo Sądu Najwyższego i innych sądów, a także wypowiedzi przedstawicieli doktryny – odnosząc się do najnowszych wydań poszczególnych komentarzy. Autorzy rozważają ponadto różne hipotetyczne przypadki zastosowania poszczególnych przepisów, które albo mogą zdarzyć się w praktyce, albo też praktyka może przynieść sytuacje do nich podobne, w których mogą znaleźć zastosowanie przedstawione w komentarzu argumenty.
W nowym tomie znajduje się również komentarz do przepisów ustawy deweloperskiej, który stanowi obecnie najbardziej aktualny i jeden z najbardziej obszernych komentarzy dostępnych na rynku. Publikacja ta może być szczególnie przydatna dla firm działających w branży budowlanej i deweloperskiej. Oferowana przez nas obsługa prawna firm deweloperskich często opiera się na tego typu kompleksowych opracowaniach, co pozwala nam zapewnić klientom najwyższy poziom doradztwa w zakresie prawa spółdzielczego i mieszkaniowego.
Tom VIA zawiera komentarze do ustawy Prawo spółdzielcze oraz ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.
Tom VIB zawiera komentarze do ustawy o własności lokali (dr M. Berek, dr J. Biernat, dr B. Jelonek-Jarco, dr M. Kućka, dr J. Zawadzka, J. Zębala), ustawy o ochronie praw lokatorów (dr K. Pałka, dr J. Zawadzka) oraz ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (dr Bartłomiej Gliniecki).
Opracowania z serii „Komentarze Prawa Prywatnego” cechują się bardzo przejrzystą nawigacją opartą o kilka warstw szczegółowości przedstawianej problematyki.
Komentarz dostępny jest w Systemie Informacji Prawnej Legalis oraz w postaci drukowanej.