Cesja umowy deweloperskiej Warszawa
Odmowa udzielenia kredytu bankowego czy zmiana życiowych planów – to najczęstsze powody, dla których podpisywana jest cesja umowy deweloperskiej. Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław i pozostałe największe miasta w Polsce są intensywnie zabudowywane przez deweloperów. To z kolei powoduje, że zainteresowanie sprzedażą praw do budowanych nieruchomości – a zwłaszcza mieszkań – jest duże.Cesja umowy deweloperskiej może zainteresować także osoby, które poszukują lokalu w prestiżowej lokalizacji. Takie inwestycje cieszą się niemalejącą popularnością wśród kupców.
Jak dokonać cesji umowy deweloperskiej w Warszawie?
Aby cesja umowy deweloperskiej nieruchomości położonej np. w Warszawie była możliwa, potrzebna jest zgoda dewelopera. Można się o nią postarać odpowiednio wcześniej, czyli już na etapie uzgadniania treści umowy deweloperskiej. Jeżeli zgoda na cesję znajdzie się w treści umowy deweloperskiej, to występowanie o nią do dewelopera na późniejszym etapie nie będzie konieczne.
Sprzedaż praw do powstającej nieruchomości polega na podpisaniu umowy. Z reguły strony wybierają formę umowy notarialnej, która w najszerszy sposób chroni ich interesy.
Cesja umowy deweloperskiej – sposób na inwestycję w Warszawie
Cesja umowy deweloperskiej jest atrakcyjna dla dwóch grup klientów. Pierwszą są osoby, które nie zadbały o swoje interesy i odstępując od umowy deweloperskiej, musiałyby zapłacić sporą kwotę tytułem kary umownej. Drugą z kolei stanowią inwestorzy, którzy cesję umowy deweloperskiej postrzegają w kategoriach inwestycji. Ile można zarobić na cesji umowy deweloperskiej?
Wskazanie precyzyjnej kwoty nie jest możliwe, chociaż nie brakuje inwestorów uzyskujących zwrot w wysokości 100 proc. wkładu własnego. Z reguły najwięcej na cesji zarabiają inwestorzy, którzy dostrzegli potencjał danej inwestycji, a kupca zaczęli poszukiwać przed rozpoczęciem sprzedaży przez dewelopera.