Całkowity czas realizacji inwestycji deweloperskiej to z reguły dwa lata. Jeżeli kupujesz nieruchomość, która nie została jeszcze zbudowana, warto zawczasu zabezpieczyć się na wypadek różnych sytuacji, na przykład zmiany życiowych planów, utraty posady czy choroby. Gdy będziesz musiał zmienić miejsce zamieszkania choćby ze względu na pracę, pojawi się naturalne pytanie: co z mieszkaniem? Jeżeli jeszcze ono nie powstało, rozwiązaniem jest cesja nieruchomości. Na cesję lokalu mieszkalnego będziesz potrzebował zgody dewelopera. Możesz uzyskać ją odpowiednio wcześniej. Wystarczy, że będziesz negocjował treść zapisów zaproponowanych w umowie deweloperskiej.
Kiedy możliwa jest cesja mieszkania – Kraków i okolice
Cesja mieszkania jest możliwa dopiero po wyrażeniu na nią zgody przez dewelopera. Taką zgodę możesz otrzymać między innymi w umowie deweloperskiej lub umowie cesji. Dopiero zamierzasz podpisać umowę deweloperską? Możesz zabezpieczyć się na różne okoliczności – wystarczy, że zadbasz o swoje interesy i wynegocjujesz zamieszczenie w treści umowy korzystnych dla siebie zapisów. Pomogę Ci w ich sformułowaniu. Jako prawnik specjalizujący się w obsłudze prawnej firm deweloperskich, posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie umów deweloperskich oraz praw i obowiązków stron takich transakcji.
Specjalizuję się w analizie umów podpisywanych przez klientów z deweloperami. Wskazuję niekorzystne, w tym także niedozwolone zapisy znajdujące się w poszczególnych umowach i w imieniu klientów negocjuję ich brzmienie z deweloperami. Doradzam między innymi osobom, które wybrały Kraków lub okolice. Jeżeli nieruchomość zamierzasz sfinansować z kredytu hipotecznego, zadbam o to, abyś w razie odmowy banku nie musiał ponosić dodatkowych kosztów.